Akrep ilaçlama

Eklem bacaklılar sınıfının ön tarafta 2 kıskacı bulunan, tümü zehirli böcek türü olan akreplerin günümüzde 1753 türü olduğu bilinmektedir. Tuzla böcek ilaçlama firması olarak diğer tüm haşere çeşitlerinin yanı sıra akrep ilaçlama uygulaması da vermekteyiz.

Kanatları olmayan bu canlıların hareket kabiliyetleri oldukça yavaştır. Çevresindeki tüm kirli yiyecekleri besin kaynağı olarak görür. Bunlar ölü fareler, ölü böcekler ve sinekler. Kabuklarından ötürü sıcağa ve soğuğa oldukça dayanıklıdır. Yalnızca soğuğun çok etkili olduğu ve karın yerde kalma süresinin uzun olduğu yerlerde yaşamayan akreplere dünyanın birçok yerinde rastlamak mümkündür.

Akrepler genellikle kendini savunmak amacıyla insanları sokar. Akrep sokması yutkunma güçlüğü, karıncalanma hissi, iştahsızlık ve titreme gibi reaksiyonlar gösterebildiği gibi ölümcül sonuçlarda doğurabilir. Böyle bir durumla karşılaşıldığında vakit kaybetmeden en yakın sağlık kuruluşuna başvurmak gerekir. Genellikle bahar aylarında evlere sızar. Akrepler diğer böcekler gibi yumurtlamaz, doğum yapar. Her doğumunda 15, 20 adet akrep yavrusu dünyaya getirir. Zor yaşam koşullarına karşı en dayanıklı hayvanlar arasındadır. 1 yıl boyunca aç susuz kalabildiği gibi, kopan organlarını da zaman içinde yenileyebilir. Kıvrık ve kalkık zehirli iğnesini savunma amacıyla kullanır. Yaşam alanlarınızda herhangi bir akrep türüyle karşılaştığınızda müdahale etmeden profesyonel akrep ilaçlama hizmeti veren firmalardan yardım almanız gerekiyor.

Tuzla böcek ilaçlama firmamız alanında deneyimli uzman ekibi ile birlikte şikayetçi olunan alanda yaptığı alan araştırması, akrebin direnci sonucu ilaçlama işlemine geçer. Akrep ilaçlama uygulaması sonucunda uzun bir süre herhangi bir akrep türüyle karşılaşmak olası değildir.

Tuzla böcek ilaçlama firması Sağlık Bakanlığından onaylı tüm belge ve ruhsatlara sahiptir. Aynı zamanda kullandığı ilaçlar TSE geçerliliği ile birlikte insan ve hayvan hayatına karşı zararsızdır.

Sizde kişisel veya toplumsal yaşam alanlarınızda akrep sorunu yaşıyorsanız Tuzla böcek ilaçlama firmamıza ulaşarak, 7/24 faaliyetini sürdüren müşteri hizmetlerimizden akrep ilaçlama uygulaması hakkında gerekli bilgi ve yardımı sağlayabilirsiniz. İlaçlama yapan firmanın güvenilir olması kadar bir diğer önemli husus ise düzenli periyotlar halinde akrep ilaçlama uygulamasının devamlılığıdır.

Bir önceki yazımız olan Pendik böcek ilaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir