Bit İle Mücadele

Bit ile mücadele herkesin hayatında bir kez başından geçmiştir. Bitler, çocukluk yıllarımızda adını duyduğumuz veya bizzat hastalığına yakalandığımız bit, oldukça küçük organizma türünden canlıdır. Gözle görülmesi bile zor olan bu haşerenin derimiz üzerinde yarattığı kaşıntı ise oldukça fazladır. Bitler tıpkı akar, mite ve mayt gibi insan derisiyle beslenen bir haşeredir. Özellikle kafa derimizi seven bitlerden bir an önce kurtulmak gereklidir. Bit ile mücadele eskiden annelerimizin geliştirdiği yöntemler ile mümkün idi. Fakat asla kesin çözüm üretmeyen bu yollar bitlerin sonsuza kadar yaşamımızdan çıkmasında etkili olmadı. Bit ilaçlama uygulamasında profesyonel tekniklere ihtiyaç duyulan günümüzde Tuzla Böcek İlaçlama firmamız 7 gün 24 saat hizmetinizdedir.

Bitlerin Zararları

Bitlerin zararları 2 boyutta incelenebilir. Genellikle baş biti olarak çıkan ve bütün vücudumuzu yayılan bitler müthiş bir kaşınma hissi yaşatır. Bir süreden sonra psikolojik bunalıma neden olan bitlerin zararlarını başlıklar altında toplayacak olursak;

  • Vücudumuzda her yerde olabilen bitler oldukça bulaşıcı olabilen ve hızla çoğalabilen bir haşere olduklarından dolayı bir an önce kurtulmamız gereken bir haşeredir.
  • Saçlarımıza ve saç derimize fazlasıyla zarar veren bu haşerenin çok yoğun olması saçlarımızın dökülmesine neden olabilmektedir.
  • Aynı zamanda deri döküntüsü, kaşıntı, alerji gibi hastalıklara da sebebiyet vermektedirler.

Bitlerin kalıcı zararlarından kurtulmak ve profesyonel desteğimizden faydalanmak için sektörde 20 yıllık deneyime sahip olan firmamızı arayabilirsiniz.

Bitler Nerelerde Bulunabilir?

Bitler nerelerde bulunabilir? Bitlerin bulunduğu yerler aslında sadece saçlarımız veya vücudumuz değildir. Genellikle;

  • Yataklarımızda, yastıklarımızda, havlularımızda, koltuk ve sandalyelerimizde, otellerin yataklarında, öğrenci yurtlarında, kuaförlerin taraklarında, toplu taşıma araçlarında bol miktarda bulunurlar.

Bir evde bir kişide olabilen bit yüzünden, evin tüm bireyleri bitlenebildiği gibi, bir sınıfta da aynı anda tüm çocuklar bitlenebilmektedir.

Bit İlaçlama

Bit ile mücadele ederken saç bitleriyle şampuanlar yardımı ile kurtulabiliriz fakat evlerimizde yataklara ve koltuklara yerleşen bitlerden kurtulmak için mutlaka bir böcek ilaçlaması şirketi ile anlaşmamız gerekir.

Tuzla Böcek İlaçlama şirketi olarak ilçemizde siz değerli halkımızın tüm haşere şikayetlerini en pratik ve kesin sonuç odaklı uygulamalarımız ile yok ediyoruz. Bizlere ulaşmak için çağrı merkezlerimizi haftanın her günü ve 24 saat arayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tuzla Tersaneler Mahallesi Böcek İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir