Fare Yakalama Teknikleri Nelerdir ?

Fare yakalama teknikleri nelerdir? Sorusuna yanıt vermeden önce fareler hakkında kısa bir özet bilgi vermek istiyoruz. Fareler, dünya üzerinde en çok uzun geçmişe sahip olan haşerelerden biridir. Bu nedenle de çok fazla türü vardır ve çok fazla değişikliklere uğramışlardır. Genellikle evlere ve kapalı mekanlara yem bulmak amacıyla giren fareler, kemirgen olduklarından ve çok fazla mikrobu bünyelerinde barındırdıklarından dolayı bir an önce yok edilmesi gereken haşeredir. Hızlı hareket eden ve bu nedenle yakalanması güç olan fare ile mücadele etmek için başvurulan fare ilaçlama operasyonlarında uzman kişilerin desteği şarttır. Bu görüşün aksini düşünerek başvurulan bütün mücadele girişimleri sonuçsuz kalarak insanların sağlığını tehlikeye atacaktır.

Fare Türleri Nelerdir?

Fare türleri nelerdir? Fare türleri çok fazla çeşitlilikte olsa da genel olarak onları şu şekilde sınıflandırabiliriz:

  • Ev faresi,
  • Tarla faresi,
  • Kangru faresi
  • Pamuk faresi,
  • Çatı faresi gibi…

Her renkte olabilen ve çok farklı yerlerde kullanılabilen fareler, oldukça hızlıdırlar. Bu nedenle de onlardan farelerden kurtulmak için genellikle yakalamak fiili kullanılmaktadır. Fareler, bilimsel araştırmalarda sıklıkla kullanılmakla birlikte, oldukça gelişmiş hafızalarının da yanı sıra bilişsel testlerde de kullanılmaktadır. Ama evlerimize, apartmanlarımıza giren fareler, genellikle zararlı ve oldukça tehlikelidirler. Özellikle böceklerin yol açtığı hastalıklarda farelerin de oldukça büyük payı vardır.

Fare İle Mücadele

Fare ile mücadele etmek, onlardan kurtulmak oldukça sabır ve cesaret isteyen bir iştir. En küçük aralara bile girebilen, saniyede kaybolabilen bu kemirgen türü ile ancak iyi bir fare ilaçlama firması mücadele edebilir. Mücadelede en garantili sonuç veren yöntem ise fare istasyonları kurmaktır. Fare istasyonları ekibimizin tedarik ettiği ve fare ilaçları düzeneğini kurdukları özel bir düzenektir. Bu düzenekleri sizlerin dışarıdan temin etmesi ekonomik maliyete neden olduğu gibi aleti doğru bir şekilde kullanmanız mümkün değildir.

Tuzla’da fare ilaçlaması işlemlerini en nitelikli ve kusursuz şekilde sunan Tuzla Böcek İlaçlama firmamız, alanında en tecrübeli kadrosu ile de sizlerin her zaman yanındadır. Bizlere ulaşmak için çağrı merkezlerimizi kullanabilir, sayfamızda yer alan ilaçlama talep formumuzu doldurabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tuzla Tersaneler Mahallesi Böcek İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir