Gümüş böceği ilaçlama

Böcekler dünyanın ekolojik döngüsünün gerekliliği için son derece ihtiyaç duyulan bir canlı türüdür. Nüfus bakımından insanlardan sonra en kalabalık canlı grubunu oluşturan böceklerin birçok çeşitleri vardır. Gümüş böceği en hızlı üreyen haşere çeşitleri arasındadır. Genellikle nemli, karanlık ve sıcak bölgelerde yaşamayı benimseyen bu türün 300 milyon yıldır var olduğu biliniyor. Karton, kutu, koli ve kitapların arasında gizlenerek yaşam alanlarına kolayca sızabilir. Tuzla böcek ilaçlama firması yıllardan beri insanların daha sağlıklı ve güvenli bir ortamda yaşayabilmeleri adına diğer haşere türleri gibi gümüş böceği ilaçlama uygulaması da vermektedir.
Mutfaklarda, dolapların içinde, kilerde, banyolarda ve bodrum ve çatı katlarında yaşamını sürdüren bu canlı genellikle kumaş, tahıl, duvar kağıdı, kitap ve kolilerle beslenir. Dişi bir gümüş böceği günde 200 adet yumurta bırakır. Bu yumurtaların erişkin hale gelmesi ise 4 aylık bir süre zarfında gerçekleşir. Gümüş böceği, evlerde bulunan pencere ve kapı kenarları, saat araları, priz boşlukları, zaman içinde oluşmuş yarıkların içinde barınır. Zor yaşam koşullarına karşı dirençli olan bu canlı, 10 ay boyunca hiç beslenmeden yaşamını sürdürebilir. 10, 12 mm uzunluğunda, gümüş renkli görünen fakat asıl rengi beyaz olan bu canlıların insanları rahatsız eden bir görüntüsü vardır.
Günümüzde böcek ilaçlama uygulamaları insanların sağlığı için son derece gerekli işlemlerdir. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı tüm belge ve ruhsatlara sahip Tuzla böcek ilaçlama firması TSE gereğince test edilmiş, insan ve çevredeki diğer hayvanların sağlığı açısından zararsızdır. İlaçlamayı gerçekleştirecek ekibin alan büyüklüğünü ve böceğin direncini tespit etmesinin ardından ilaçlama işlemine geçilir. Yaşam alanlarınızı tüm böcek türlerinin yanı sıra gümüş böceğine karşı da devamlı olarak sterilize edebilmek için belirli periyotlar halinde gümüş böceği ilaçlama uygulaması hizmetinden faydalanabilirsiniz.
Sizde ev, iş yeri, okul, fabrika, hastane gibi kapalı ve toplumsal alanların yanı sıra; park, bahçe, tarla gibi açık alanlarda da gümüş böceği ile ilgili sorun yaşıyorsanız, 7/24 aktif olarak çalışan Tuzla böcek ilaçlama firmamızdan gerekli bilgi ve yardımı alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kakalak böceği ilaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir