Kakalak böceği ilaçlama

Hamam böceğinin bir türü olan kakalak böcekleri dünya üzerinde en çok üreyen canlılardan biridir. Tuzla böcek ilaçlama firmamız yaşam alanlarınıza giren diğer tüm haşere çeşitleri gibi kakalak ilaçlama uygulamasında da bulunmaktadır.
Dişi bir kakalak yılda ortalama 30 bin adet yumurta bırakır. Hatta birçok dişi kakalağın yaşamları boyunca 1 milyon yumurta bıraktığı bilinir. Kakalak böcekleri yaşadıkları ortam ve besin kaynakları nedeniyle son derece pis canlılardır. Bu nedenle insanların yaşam alanlarına girdiklerinde maddi ve manevi birçok zarara uğratabilir. Yaşadığı pis ortamlardan taşıdığı virüsleri insanların yaşam alanları içinde, besinlerinin üzerine salya ve dışkı yoluyla taşır. Bunun sonucunda kişilerde; dizanteri, verem, astım, gıda zehirlenmesi, astım, antrax, alerjik reaksiyonlar ve hepatit görülebilir. Genellikle nemli ve sıcak ortamlarda yaşar. Evlerde ise mutfak ve banyolarda görülür. Kakalak böcekleri dünya üzerinde evrim geçirmemiş nadir canlılar arasındadır. Vücutlarındaki kabuk son derece sert olduğundan kolayca öldürülmesi mümkün değildir. Ayrıca bu canlılar 30 gün kadar açlığa ve susuzluğa dayanarak yaşayabildiği gibi kafası koptuğunda 1 hafta yaşamını sürdürebilir. İnsanlar arasında karafatma, hamam böceği ve kalorifer böceği olarak da bilinen kakalak böceğinine karşı deneyimsiz kişilerin, yaşam alanları içerisinde uygulayacağı tedbirler ile yok olması olanaksızdır. Bu canlı türüyle müdahale için mutlaka profesyonel firmalardan kakalak böceği ilaçlama uygulaması hizmeti alınması gereklidir. Genellikle yaşam alanları içerisinde tamir edilmeyen su ve kanalizasyon boruları, duvar ve parke çatlakları, kırık ve çıkık alanlarda barınır.
Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı tüm belge ve ruhsatlara sahip Tuzla böcek ilaçlama firmamız TSE gereğince test edilmiş , insan ve çevredeki diğer canlılara zarar vermeyen ilaçlar kullanmaktadır. Uzman ekibimizin ilaçlama yapılacak olan alana gelip böceğin direncini ve alanın büyüklüğünü tespit etmesinin ardından ilaçlama işlemine geçilir. Kakalak böceği ilaçlama sonrası şikayetçi olunan alanda uzun bir süre bu böcek türüne rastlanmaz. Sürekli dezenfekte edilmiş bir ortam için ise belirli periyotlar halinde kakalak böceği ilaçlama uygulaması şarttır.
Sizde kişisel veya toplumsal alanlarınızda kakalak böceği sorunu yaşıyorsanız, Tuzla böcek ilaçlama firmamıza ulaşarak 7/24 hizmet vermekte olan müşteri hizmetlerimizden gerekli bilgi ve yardımı alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kalorifer Böceği İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir