Tuzla Tersaneler Fare İlaçlama

Fare ilaçlama ihtiyacı pek çok insanın bir dönem gerek duyduğu bir durumdur. Zira çok iyi bir tırmanıcı olan bu zararlı türü, yüksek katlı apartmanların üst katlarına dahi ulaşarak her türlü yaşam alanını tehdit altında bırakabilmektedir. Bu nedenle giriş ve bodrum kat, bahçe katı, müstakil ev, ormanlık arazi yakını evler başta olmak üzere herkes fare istilası konusunda risk altındadır. Tersaneler fare ilaçlama Tuzlaservisi bu ihtiyacın bilincinde olarak Tuzla’nın tamamına ilaçlama hizmeti sağlamaktadır. 

Fare İlaçlama Neden Gerekli?

Fare haşeresi, kalıtsal olarak edindiği zararlı mikroorganizmalara ek olarak dolaştığı ve barındığı pis alanlardan yüz binlerce mikrop ve bakteriyi bünyesine alır. Vücudunda taşıdığı bu pislikleri dolaştığı alanlara bırakarak insan ve diğer canlılar için ciddi tehlikelere ortam hazırlar. Bu durum, geçmişte milyonlarca insanın salgın hastalıklar sonucu ölümüne sebep olmuştur. Böyle bir risk söz konusuyken gerekli tedbiri almak tıbbi açıdan bir zorunluluktur. Zira insanların temas ettiği alanlarda bulunan bir fare, kısa süre içerisinde tüm alanı dolaşarak yemek yenilen alanlara dahi müdahil olacaktır. Hijyen ortamını yok eden bu zararlı çok güçlü dişleri sebebiyle gider borularını kemirerek çıkar, tırmanma özelliği sayesinde metrelerce yükseğe çıkabilir. Bu nedenle önlem almak son derece elzemdir. Özellikle yağışlı havalarda kanalizasyonların dolması sonucu yer yüzeyine çıkan fareler, kanalizasyonların döküldüğü yer olan deniz kenarlarında daha çok görülür. Bu nedenle, Tersaneler fare ilaçlama servisi risk altında olan bu bölgede ciddi ilaçlama faaliyetlerinde bulunmaktadır. Farelerin tersanede bulunan gemilere de zarar vermesi nedeniyle yalnızca ev, iş yeri, park bahçe gibi alanlar değil; gemiler de tarafımızca ilaçlanmaktadır. 

Fare İlaçlama Yöntemleri 

Fare zararlısıyla mücadelede asırlardır çeşitli yöntemler denenmiştir. Ancak bu ilkel yöntemler faydadan çok zarar getirmekte olup hijyenik açıdan uygun olmayan bir ortam oluşturmaktadır. Bu nedenle, teknolojik gelişmelerden faydalanarak ziraat mühendisleri tarafından daha etkili ve kısa sürede çözüm sağlayan ilaçlar üretilmiş olup fare ve haşere istilaları 
pratik ve hijyenik ilaçlama yöntemleriyle yok edilmektedir. Bu yöntemler, sıvı ilaçlama, fare istasyonu, zehirli yem, zehirli buğday gibi uygulamalardır. Tuzla Tersaneler fare ilaçlama firması ekipleri; bu yöntemler içinden sıvı ilaçlamayı ve fare istasyonunu tercih etmektedir. Fare istasyonu uygulaması, mum haldeki fare zehrinin korunaklı bir kutu içinde muhafaza edilmesi şeklinde uygulanır. Kritik noktalara bırakılan bu cihazın içine giren fare, yemi yedikten sonra su ihtiyacı duyar. Alandan uzaklaşıp su içmeye gittiği yerde kısa süre içinde ölür. Haşere alanda ölmediği için hijyenik bir uygulamadır. Sıvı ilaçlama ise kokulu ilaçlama uygulamasıyla gerçekleştirilir. Çoğunlukla kapalı alanlarda tercih edilir. Kısa süre içinde haşereyi öldürücü etkiye sahiptir. 

NOT: Yaşam alanlarınızda haşere ve fare problemiyle karşılaşmanız halinde vakit kaybetmeden bizimle iletişime geçerek en uygun ilaçlama yöntemini öğrenebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tuzla İçmeler Böcek İlaçlama başlıklı makalemizde böcek ilaçlama firmaları, böcek ilaçlama fiyatları ve böcek ilaçlama şirketleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir