Tuzla böcek ilaçlama

Böcekler canlı familyasının büyük bir kısmını oluştururlar. Hayvanlar aleminin ise en kalabalık nüfusa sahip canlılarıdır. Günümüzde bilinen 6 ila 10 milyon arası böcek bulunduğu tespit edilmiştir. Aynı zamanda 800 bin türe sahiplerdir. Bu canlıların ekosistem ve insanların besin kaynakları üzerinde birçok yararları bulunduğu gibi zararları da vardır.
Tarım alanlarında ürünlerin üzerinde konaklayarak taşıdıkları virüsleri diğer canlılara bulaştırırlar. Ev ve iş yerleri gibi özel alanlarda da besinlerin üzerine birçok baktesi ve virüs bulaştırabilirler. Haşereler özellikle ıslak bölgeleri tercih ettiklerinden banyo ve mutfak alanlarında dikkatli olunması gereklidir.
Her canlının olduğu gibi böceklerinde yaşama hakkı vardır. Bu sebeple doğada barınan böcek çeşitleri insanları rahatsız etmese de bireylerin yaşam alanlarına sızanlar için durum aynı değildir. Haşere görüntüsü gereği rahatsız edici bir yapıya sahiptir, fakat bundan daha önemli olan nokta ise böceklerin insanlara bulaştırdıkları çeşitli bulaşıcı hastalıklar ve böcek ısırmaları sonucunda gelişen zehirlenmelerdir. Haşerelerin saldırı boyutları arttığında istilalara neden olurlar.
Sağlık Bakanlığı’nca ruhsatlı firmalardan gönderilen uzman ekip tarafından gerçekleştirilen bu işlem birkaç aşamadan oluşur. Bu aşamalar; ekibin ilaçlama yapılacak alana gelip ortamın büyüklüğünü kontrol etmesi, ilaçlanacak böcek türü ve böcek türüne uygun ilaçlama türünün seçimidir. Bütün analizler yapıldıktan sonra ilaçlama işlemine geçilir. Uygulama bitiminde sorumlu kişi gerekli uyarıları mülk sahibine hatırlatır.
Özel alanlarınızda haşere problemi yaşamamanız için Tuzla ilaçlama olarak yıllardır İstanbul’un her bölgesinde zaman ve saat sınırı olmaksızın hizmet vermekteyiz.

Bir önceki yazımız olan Toplu alanlarda fare istilalarına dikkat! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir