Uyuz Böceği Nedir?

Uyuz böceği nedir? Herkes tarafından bilinen uyuz hastalığının sebebi olan haşeredir. Bulaşıcı bir özelliğe sahip olan uyuz hastalığı halk arasında bilinen bir haşere salgınıdır. Uyuz olmak teriminin gelmesine sebebiyet veren bu haşerenin görüldüğü yerlerde ciddi bir çalışma yürütülmelidir. Zira kontrol altına alınmayan uyuzlar kısa sürede çevrede yaşayan herkesi etkisi altına alacaktır. Uyuz böceği ilaçlama operasyonumuz ile kontrol altına aldığımız bu haşereyi daha yakından tanımak ve uyuz böceği nedir sorusuna yanıt bulmak için haşerenin özelliklerine gelin hep beraber bakalım…

  • Etkileri çok fazla olan bu haşere oldukça küçüktür. Gözle göremeyeceğimiz kadar küçük olan bu haşere, hemen her yerde bulunabildiği gibi, genellikle ortak yaşam alanlarının da baş haşerelerinden biridir.
  • Bir akar türünden olan bu haşere sadece insanlarda değil hayvanlarda da uyuz hastalığının olmasına neden olur.
  • Eklembacaklılardan örümceğimsiler sınıfına dahil olan bu haşere, bir eve girdiğinde tüm aile bireylerinin uyuz hastalığına yakalanmasına sebep olur. Özellikle sonbahar ve kış aylarında fazlasıyla artar.
  • Derimizin alt tabakasına girerek orada boşluklar ve tüneller açar, yumurtalarını bırakarak ilerler. Böylece de uyuz hastalığının ilk aşamasını gerçekleştirmiş olur.

Uyuz böceği ve diğer tüm haşereler ile mücadelesini sürdüren firmamız uzman kadrosu ve güler yüzlü ekibi ile 7 gün 24 saat hizmetinizdedir.

Uyuz Hastalığı

Uyuz hastalığı derimizin üzerinde çok fazla kaşıntı meydana gelmesi belirtisi ile oluşan bir hastalıktır. Bu kaşıntı özellikle gece kendini gösterir. Ek olarak deride döküntü, kızarıklık, halsizlik gibi belirtiler de kendini gösterir. Hayvanlardan da bizlere bulaşma riski oldukça çok fazladır. Fakat hayvanlardan bulaşan uyuz hastalığı en fazla 2-5 gün arasında sürerken, insanlar arası bulaşıcı olan türü en az 10 gün sürmekle birlikte, tedavi sonrasında da kaşıntı yaratabilir.

Uyuz Hastalığına Yakalandım Ne Yapmalıyım?

Uyuz hastalığına yakalandım ne yapmalıyım? Eğer uyuz hastalığına yakalandıysanız veya evinizde bu hastalık nükseden biri varsa hemen en yakın acil birimine gitmeli, aynı zamanda da iyi bir böcek ilaçlama şirketi yetkilisinden hizmet almalısınız.

Tuzla Böcek İlaçlama servisinin sizlere sunduğu tüm hizmetler kaliteli ve garantilidir. Hangi haşere türü olursa olsun en modern yöntemlerimizle sizlere en hızlı böcek ilaçlama sonuçlarını vermekteyiz. Bizlere her zaman ulaşabilir, merak ettiklerinizi ve ilaçlama ile ilgili sorularınızı sorabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tuzla Tersaneler Mahallesi Böcek İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir